سفارش تبلیغ
صبا ویژن

زیر سایه آفتاب


[ پنج شنبه 94/3/28 ] [ 11:54 عصر ] [ ماهتاب ] [ نظر ]


[ سه شنبه 94/3/26 ] [ 12:0 صبح ] [ ماهتاب ] [ نظر ]

 


1- برگرفته از سخنرانی مقام معظم رهبری در مراسم سالگرد رحلت امام (ره)- 94/3/14

2- منبع: سایت http://www.khamenei.ir/


[ سه شنبه 94/3/19 ] [ 10:14 عصر ] [ ماهتاب ] [ نظر ]

جهیزیه فاطمه زهرا (سلام الله علیها)1، به قدری بود که شاید دو نفر آدم با دست می توانستند از این خانه بردارند ببرند آن خانه. ببینید افتخار این هاست. ارزش این هاست. آیا پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) نمی توانستند یک جهیزیه مفصل تشکیل دهند؟ اگر پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) اشاره ای می کردند، این مسلمانانی که در اطراف ایشان بودند، بعضی هایشان هم آدم های متمکنی بودند، پول هم داشتند، از خدا می خواستند که بیایند یک هدیه ای بدهند، کمکی بکنند. نکردند. چرا نکردند؟ این برای این است که من و شما یاد بگیریم. و الّا بنشینیم و تعریف کنیم و خوشمان بیاید و بعد هم یاد نگیریم، چه فایده ای دارد؟ استفاده اش را نمی بریم. نسخه طبیب را که انسان نباید بگذارد روی طاقچه تماشا کند. باید عمل کنیم تا بهره اش را ببریم. رژیم غذایی را باید عمل کنید تا فایده اش را ببرید. این ها رژیم غذایی روح است، رژیم غذایی صحت جامعه است. صحت خانواده است. باید عمل شود. ساده برگزار کنید.


مطلع عشق- محمدجواد حاج علی اکبری- دفتر نشر فرهنگ اسلامی- چاپ هجدهم- ص 130- خطبه عقد مورخه 1375/9/51- یک تکه حصیر، یک تکه لیف خرما، یک دست رختخواب و یک دستاس، یک کوزه، یک کاسه. (بحارالانوار، ج43، باب 5، ص 94)


[ جمعه 94/3/1 ] [ 6:29 عصر ] [ ماهتاب ] [ نظر ]
........

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

?????? ?????

ماهتاب «زیر سایه آفتاب» هست شـد؛ و تحفه درویشــــی اش، به رسم کـهــنــــه نیستی، ظلمت و تیرگی ماند. ماهتابی و نیستی ما راست؛ و آفتــــابی و هستی، هستی بخش عالم افروز را. در خنکای این سـایـه سار، رخصت ماندن می طلبیم...
??????? ??